SPORTY

Sporty

Nejen chlebem živ je člověk

Myslíme i na sportovně naladěné jedince mezi námi! Proto v programu naleznete volejbal a možnost vyzkoušet si šerm. Dát si trochu do těla lze i na sjezdové výzvě, kde si můžete vyzkoušet, jak byste obstáli v pozici strongmena.

Volejbal
Pořádně zasměčuj

Protáhni se na síti, plácni do míče a zandej pořádnou smeč!
A nebo si prostě jenom zahraj volejbal, to se taky dá. Tak v sobotu ve dvě v Sokolovně!

Na volejbal je možné dorazit později nebo odejít dřív. Nemusíte se bát, že budete hrát dvě hodiny v kuse!

Historický šerm
Nauč se základní postoje a údery

Na semináři se budeme věnovat základům historického šermu. Základním postojům, úderům a obranám. Vysvětlíme si jak šerm funguje, jaké jsou jeho základní pojmy a jak v něm zapojujeme hlavu. 

Seminář je vhodný pro všechny zájemce od 12ti let nahoru.

HEMA:
Historical European martial arts, je relativně mladý sport zaměřený na aplikaci evropských bojových umění do moderního sportovního pojetí. Šermíři trénují historické techniky a používají repliky dobových zbraní. Ty ale doplňují o moderní ochrannou výbavu a bezpečnostní pravidla. Bojovníci se pak účastní mezinárodních turnajů.

Jakub Záruba - Historickému šermu jsem se začal věnovat před dvaceti lety a hned od prvního dne se z něj stala vášeň, která mne provází na každém kroku nejen jako sport, ale jako životní filozofie. Vzdělání v bojových uměních jsem doplňoval i jinde: Aikido, Bujinkan nebo v reálné sebeobraně. V našem klubu se již šest let věnujeme závodní variantě historického šermu HEMA a pravidelně se účastníme turnajů u nás i v zahraničí.

Sjezdová výzva
Cesta do středu tvých svalů

Máš na to? Zkusils někdy roztrhnout tlustý katalog nebo zvednout neforemnou kládu? To, že zvedáš v posilce víc než kamarád, neznamená, že si poradíš třeba s Conanovým kolem. Přijď si to vyzkoušet. 

Otestuj si vedle síly i obratnost, všestrannost a komplexnost svého svalového aparátu. Ve správném provedení tě podpoří dlouholetý trenér a závodník ve Strongmanu, Jiří Žaloudek. 

Aby ses neztrhl, vstup jsme omezili finančním příspěvkem, který půjde na podporu dobročinného spolku Marta. A nejen to, Nadace Divoké husy nám celou částku nasbíranou během sjezdu zdvojnásobí! 

Takže s chutí do toho. Svaly bolí dočasně, dobrý pocit zůstává!