KULTURNÍ PROGRAM

Kulturní program

Kultura povznáší

A je třeba ji pěstovat

Ke sjezdu neodmyslitelně patří i nějaký ten kulturní zážitek. Ať už je to třeba koncert nebo divadlo.
Pro rozbalení více informací je nutné kliknout na šipečku vpravo od nápisu.

Hm...

Koncert

Naše skupina existuje už od roku 1994. Od začátku v ní hrají Marek a Viktor, brzy se k nám přidal Filip a před pár lety Jaroslav. Jedno krásné období od roku 1997 do roku 2000  jsme hráli také s Ondrou Anděrou (WWW) a Milanem Caisem (Tatabojs), od roku 2000 do roku 2016 s námi na bící hrál další zásadní člen skupiny, Tomáš Rejholec. Ten od nás v roce 2016 bohužel odešel. Marek mu ještě stihnul napsat písničku "Odcházím", která vyšla na albu Nevadí. 

LiStOváNí: Špeky

Divadlo

Humorný příběh autora Červeného trpaslíka vypráví o tom, jak těžký život mají tlusťoši. A a někdy i ti ostatní. Hrdiny jsou kuchař, který se už na sebe nemůže podívat, protože je nesmírně otylý a anorektička, která se na sebe nemůže podívat, protože si připadá odporně tlustá. Není to příběh o tlustých lidech, je to pojednání o tom, jak moc je tohle téma ožehavé pro celou společnost. A pochopíte, že s sebou přináší i spoustu grantovského tučného humoru, budete se možná i popadat za břicho. Už také proto, že..."Existují tři druhy lží: lži, hnusné lži a statistiky!" 

Napsal: Rob Grant
Název knihy: Špeky 

V seriálu LiStOVáNí je každý měsíc představen nový titul. Jde vždy o přibližně hodinové divadelní vystoupení, které chce děj knihy, jazyk autora, atmosféra dané literatury přiblížit obecenstvu (zatím složenému převážně ze studentů), které se tak vrací zpět k tomu, co tu bylo první - ke knize. Nepředstavujte si nějaké fanzinové čtení oblíbených pasáží, jde o regulérní představení s rekvizitami, kostýmy, hudbou, začátkem a koncem. 

*Prosíme, přistupujte k tomuto programu jako kdybyste byli v divadle. Nechoďte na představení pozdě a, pokud možno, z něj ani v průběhu neodcházejte. Děkujeme, Sjezdová skupinka*

Sunrise Gang

Svítáková kapela

Svítákový gang z brněnského seniorátu zahraje písničky, které často asi znáte a pokud ne, tak poznáte. Můžete se k nim přidat svým zpěvem nebo tancem. Budou určitě moc rádi!

Samuel Weinfurter

Koncert vážné hudby

Kytarový koncert nás přivede do rozjímání mezi několika žánry. Jde o průřez mezi rozmanitými dobami jako například baroko, moderna, folk a jazz. Uslyšíme např. skladby od J. S: Bacha a Á. Piazzolly.

Současný student konzervatoře v Pardubicích a HAMU v oboru kytara hraje již 17. rokem. Z hudebního hlediska jej baví zkoušet různé žánry, jeho oblíbeným skladatelem je Roland Dyens, který se věnoval hlavně kytaře. Kromě studování se věnuje jazzové kapele a zkoušení brnkání svých melodií. Jedním z jeho úspěchů je velmi dobré umístění v mezinárodní kytarové soutěži na Slovensku.