DOPROVODNÝ PROGRAM

Doprovodný program

Hody, hody doprovody

Doprovodný program lemuje celý sjezd. Můžete si dojít na kafíčko do Pražské kavárny, na limču a párek do PUBu, zúčastnit se sjezdové výzvy nebo se třeba vyfotit ve fotokoutku.
Pro rozbalení více informací je nutné kliknout na šipečku vpravo od nápisu.

Infostánek
A prodej merche

S dotazy a problémy se na nás můžete letos obrátit v infostánku, kde vám buď poradíme, nebo se o to aspoň pokusíme. K dostání tu budou sjezdová trička, sjezdové ponožky, nicknacky Evangers a brožurky s programem. V neposlední řadě je infostánek po celou dobu sjezdu sběrným centrem pro ztráty a nálezy.

Fotokoutek
Časopisu Český bratr

Náš mediální partner, časopis Český bratr, bude mít na sjezdu vlastní stánek. Chceš si počíst v časopise, pokecat se šéfredaktorkou nebo se nechat vyfotit s patřičnými evangelickými atributy? Naběhni do stánku ČB!

Focení je zdarma. Všechny fotografie z fotokoutku budou zveřejněny na facebooku Českého bratra.

Český bratr je měsíčník Českobratrské církve evangelické. Vychází již od r. 1924. Přináší aktuální a nezaujaté zprávy o dění v církvi. Ekumenicky otevřený časopis se věnuje různým společenským otázkám, nabízí rozhovory se zajímavými osobnostmi nejen z církevního světa, ale i z oblasti kultury a vědy, komentáře k aktuálním událostem i ekologickým otázkám.

Čajovna
Oáza klidu v hradní zdi

Ať už pro tichou meditaci nad šálkem zeleného čaje, nebo pro rozhovor s přáteli třeba u konvičky čaje černého můžete navštívit sjezdovou čajovnu, kterou pro vás chystají dobrovolníci z řad mládeže. Do čajovny se také můžete uchýlit, abyste si mohli v klidu sníst oběd či večeři a trochu si během sjezdového ruchu odpočinout. Bude se zde také konat pár programů, tak neváhejte zavítat!

P.U.B.
Posezení u bublin

P.U.B. (Posezení U Bublin) je místo, kde si můžeš v klidu sednout s kamarády, dát si limču a párek, zahrát si hry a dobře si pokecat. PUB je letos pod taktovkou moravskoslezského SEMu (Sdružení evangelické mládeže), tak se tam můžeš zastavit dozvědět se, co to ten SEM je. K dispozici budou primárně v těchto časech:

Pražská kavárna
Káva, čaj a další pochutiny

Tradiční posezení u fair-trade kávy nabídne mládež z pražského seniorátu a přátelé. Postará se o vaše chuťové a čichové buňky v Dusíkově divadle, kde si budete moci posedět, popovídat s přáteli a vypít šálek lahodné kávy.

*V sobotu ráno bude pražská kavárna opravdu otevřena již v 8:30. V tištěném sjezdovém průvodci je uvedena chybná informace. Omlouváme se.

Procházka
Poznej Čáslav

Spolek Formanova Čáslav (formanovacaslav.cz) mimo jiné provozuje a nabízí prohlídky městem Čáslav. Jednotlivé varianty má tematicky rozdělené do jednotlivých tras, které je návštěvník schopný projít si sám. Ten s mapou s body a popisky či komentáři prochází městem a dozvídá se mnoho zajímavostí z oblastí historie, architektury, politické situace města či jejich kulturní aspekty a zajímavé osobnosti, které jsou anebo byly s tímto městem spojené.  

Pro nás však jedna členka tohoto spolku Radka Neumanová připravila kombinaci několika tras, které doplní komentářem. Komentovaná procházka bude mít 60-90 min. Skupina by měla být alespoň 15-členná, ideálně kolem 25 osob.  

Odkaz na samoobslužné prohlídky je zde: LET Čáslaví (letoulky.cz) 

Stánek ETF UK
Přijď si popovídat o studiu

Evangelická teologická fakulta je možná nejmenší fakultou Univerzity Karlovy, její význam pro Českobratrskou církev evangelickou je však zcela klíčový. Vzdělávají se u nás budoucí faráři, sociální a pastorační pracovníci, nebo ti, kteří by rádi pracovali v církevních kruzích. Není tedy divu, že základy naší studentské obce tvoří i evangeličtí mládežníci. Studium u nás není nuda. Nabízíme kvalitní i praktické vzdělání v přátelském kolektivu a pod vedením těch největších kapacit v oboru. Přijďte si s námi popovídat do stánku ETF (nejen) o studiu na Univerzitě Karlově a doporučte fakultu svým známým a přátelům!

Členská schůze SEMu
Buď u zásadních rozhodnutí!

Sdružení evangelické mládeže (SEM) - to jsme vlastně my všichni. Se svými skoro 500 členy je SEM schopen zajistit peníze, pojištění, nebo půjčit různé vybavení na akce. Jste už členy SEMu? Pokud ano, pak přijďte na členskou schůzi, kde nás mj. čeká volba nového výboru. Prosíme o co největší účast (kandidovat ale nemusíte), jídlo klidně s sebou, nebo vám zajistíme ;) Ještě nejste členy, nebo už se v těch zkratkách totálně ztrácíte? Nevadí, schůze je otevřená všem! Můžete i kdykoliv jindy přijít do PUBu a dozvíte se více :) 

Swap oblečení
Dej svému oblečení druhou šanci

Swap oblečení neboli výměna oblečení bude na sjezdu fungovat na jednoduchém principu. Máš ve skříni něco, co fakt nenosíš, ale někdo jiný by mohl? Vezmi to s sebou na sjezd a pověs na ramínko na swapovacím stojanu. Třeba si tam vybereš něco zase ty.

Modrá zóna
Zaparkuj to v modré zóně

Nechce se ti jít spát? Chceš zpívat, hrát, povídat? Modrá zóna je prostor, kde můžeme společně večer trávit čas. Bude tam možné koupit si nějaké to pití, tak si s sebou vezměte kelímek (nebo si ho kupte na infostánku!). Pozor však na otevírací doby škol! Některé se naposledy otevřou jednorázově v 1:30, tak to nepropásni. Do modré školy bude možné přijít i později, konkrétně ve 2:00, 3:00 a nejpozději ve 4:00. 

Prodej knížek
Kup si třeba Parabibli

Prodej křesťanské literatury se na Sjezdu hodí, ne? Kup si něco zajímavého a nebo mysli na Vánoce a zaopatři dárek pro babičku. 

Ruth Junová
plstění, práce s ovčím rounem

Spolek Martha – resp. Jeho členka Ruth Junová si pro mládežníky připravila možnost vyzkoušet si zajímavou techniku, a to suché plstění, práce s ovčím rounem. Zkusit si vyrobit nějakou drobnost si mládežník může v sobotu odpoledne vedle Pražské kavárny.  

Ruth sobě napsala:  

Vždycky mě bavily různé rukodělné činnosti (pletení, háčkování…). V posledních 15 letech jsem se víc zaměřila na práci s ovčí vlnou a srstí různých zvířat. Učila jsem se tkát na stavu, spřádat vlnu na kolovrátku, plstit, barvit vlnu přírodními barvivy a dále ji zpracovávat.   

Dvacet pět let jsem pracovala Diakonii a potom v mateřské škole. Angažuji se v Dobročinném spolu Marta. 

Jsem vdaná, mám tři děti a šest vnoučat.  

Ráda čtu detektivky, ráda pracuji na zahradě, suším byliny a vyrábím různé mastičky a oleje. Mám ráda zvířata, chovám angorské králíky. 

Stánek Pecky
Startuje vzdělávácí kurz

Kurz Pecka je zbrusu nový kurz pro začínající pracovníky s mládeží v ČCE, který startuje už tento podzim. Budeme se na něm zaměřovat na rozvoj dovedností i na osobnostní a duchovní růst. Zveme na něj každého, kdo chce trochu povyrůst v práci s mládeží, hlavně mladé lidi ve věku 15 - 25 let, kteří s prací s mládeží začínají. Váháte, jestli je Pecka pro vás? Chcete se na něco zeptat, než se na Pecku přihlásíte? Nebo by vás jen bavilo popovídat si o vzdělávání pracovníků s mládeží v církvi? Přijďte za námi na stánek!