DOBROVOLNICTVÍ NA SJEZDU

Chceš zažít Sjezd z trochu jiné strany?

Zapoj se mezi dobrovolníky!

A získej sjezdové triko zdarma

Právě díky dobrovolníkům může být Sjezd takový, jaký je. Budeme moc rádi, když nám s průběhem sjezdu pomůžeš. Bez pomoci to nepůjde! Jako dobrovolník budeš mít slevu 200 Kč ze sjezdového poplatku, dostaneš sjezdové tričko zdarma a prostě budeš mít ten slavný dobrý pocit! Moc děkujeme, je to pro nás velká pomoc. 

S čím dobrovolníci pomáhají?

Konkrétní dobrovolnické pozice

Výběr je na Tobě!

Je toho spoustu a určitě najdeme něco, co Tě bude bavit! Nabízíme několik okruhů, se kterými budeme na sjezdu potřebovat pomoct. Dobrovolnických pozic je však mnohem více, toto je jen přehled těch základních. 

Příjem

Odpovědná práce, která probíhá po celou dobu Sjezdu a obvzláště v pátek je na ni velký nápor. Dobrovolníci na příjmu mají na starost registraci účastníků, někteří musí pracovat s penězi a počítačem. Výhodou je bydliště v chrudimském seniorátu a okolí, je potřeba být na místě včas.

Infostánek

Lidé z tohoto dobrovolnického týmu proniknou do tajů přípravy sjezdu. Do Infostánku si budou účastníci chodit pro všemožné informace a taky si kupovat trička a nicknacky. Čeká vás práce s penězi, ale taky milá setkání, při kterých budete radit lidem, která barva trička jim lépe ladí k pleti nebo kam jít na workshop.

Zdravotníci

Tým zdravotníků se střídá v pohotovosti, během které je vždy jeden na telefonu a v případě úrazu zasáhne, případně doprovodí nemocného k lékaři. Je nutné mít zdravotnické vzdělání či zdravotnický kurz. K dispozici bude lékárnička.

Šatna

Lidé, kteří jsou v pátek a v neděli v šatně a přijímají nebo vydávají batohy a bundy. Hlídají věci během programu.

Hlídání škol

Hlídači zajišťují otevření a zavření školy v určenou hodinu. Hlídají u vchodu, aby do školy nevnikl nikdo, kdo nemá pásku. V noci dohlíží na klid ve škole a v případě problémů je hlásí organizátorům.

Prodej losů

Během sobotního dne budete prodávat losy do večerního slosování o ceny. Večer při slosování pomůžete s předáváním cen. Pokud vám nevadí komunikace s lidmi a rádi se smějete, je to pro vás to pravé.

Jídelna

Tento tým bude mít pod palcem fakt hooodně jídla! Vydávání obědových balíčků na cestu a kontrola stravenek v jídelně zní jako pohodová prácička.

PUB

Točit kofolu, připravovat párky v rohlíku a podporovat obecnou zábavu v nealko prostoru PUBu, to by chtěl snad každý!

Jak se zapojit?

Ozvi se nám

Krátky dotazník a je to!

Jestli se chcete a můžete zapojit na Sjezdu v Čáslavi jako dobrovolníci, prosíme, pište našemu koordinátorovi dobrovolníků Standovi na adresu tesar@e-cirkev.cz.

V září se sejdeme na online dobrovolnickém setkání, kde se vzájemně seznámíme, vysvětlíme si, co vaše práce obnáší a nakoukneme pod pokličku příprav sjezdu. Před akcí, případně až na akci, si mezi sebou rozdělíte směny (nemusíte se tedy bát, že byste byli vytíženi celou dobu a sjezd si vůbec neužili) a budete plně instruováni.

Soutěž o sjezdovou píseň

Slož hit

A odměna Tě nemine!

Ke každému Sjezdu neodmyslitelně patří sjezdová píseň. Tu může složit úplně každý! Léto nabízí celou řadu příležitostí vzít do ruky třeba kytaru a něco zkusit zabrnkat. Tak směle do toho!

Píseň se na Sjezdu společně zpívá během ztišení a různých programů. Je doprovázena kapelou a společným zpěvem účastníků.