ČASTÉ DOTAZY

Vše, co jste kdy chtěli vědět o Sjezdu

Ale báli jste se zeptat

Neboli FAQ

Následující otázky a odpovědi vznikly na základě podnětů a odezvy od účastníků uplynulých sjezdů. Některé se týkají přímo letošního ročníku, který bude v řadě věcí specifický. Pokud by vám odpověď na nějaký dotaz chyběla, můžete se na nás obrátit na našem Facebooku, Instagramu nebo prostřednictvím mailu mladez@e-cirkev.cz. Pro rozbalení odpovědí je nutné kliknout na šipečku vpravo od nápisu.

PROGRAM

Proč je v sobotu dopoledne méně programů?

Záměrem pořadatelů je vyzdvihnout jeden dopolední program jako centrální, na které budou téměř všichni. Může pak lépe sloužit jako téma k rohovorům, což je také věc, kteoru bychom rádi podpořili. Program povede Saša Flek a jsme moc zvědaví, co pro nás připraví.
PS: Druhý dopolední blok je opět pestřejší!

Úvodní večer bývá slabší, co bude tentokrát?

Problém s úvodním večerem je ten, že lidé kontinuálně přijíždějí. Je otázkou, jaký program je v takovou roztříštěnou chvíli smysluplný. Hledáme, jak s úvodním večerem naložit, ne vždy se to podaří. Letos jsme vybrali divadlo! Z divadla totiž nejde jen tak odejít a nebo přijít. Zní to možná jako přesný opak toho, co by se na takovou situaci hodilo, ale věříme, že to bude fungovat! Sníží se tím fluktuace lidí a program bude kompaktní.

Programy se moc kryjí, nemáte na půjčení obraceč času jako měla Hermiona?

Tak to bohužel nemáme. Nicméně život je volba. Vlastně nás těší, když vás ze souběžných přednášek neláká jen jedna. Zároveň jsme se letos snažili přednášky rozvrstvit do všech časových bloků tak, aby se jich krylo co nejméně. Počet programů je pro tento rok nižší, tak snad nenastane tolik dilemat. Zároveň je více workshopů, které mají omezenou kapacitu, tudíž je jasné, že se v daný čas musí konat i něco dalšího.

Jak můžu ovlivnit, co bude příští rok za program?

V posledních pát letech se vždy cca v lednu koná veřejně přístupná online porada, na které společně se zájemci vymýšlíme programy. Připojit se může každý a je zde prostor pro navrhnutí nějakých zajímavých jmen a nápadů na programy. Kromě toho se ruku v ruce s tím dává k dispozici i jednoduchý online formulář, do kterého je možné tyto návrhy napsat. Sleduj naše sociální sítě (nebo web mladez.evangnet.cz) a určitě tě to nemine! Nebo nám klidně napiš na mladez@e-cirkev.cz. Další možností je posjezdová zpětná vazba, kde také uvítáme ledasjaké návrhy. V neposlední řadě se nám můžeš ozvat a stát se pro další ročník členem sjezdové skupinky, která celou akci organizuje. Nejedná se o žádný exkluzivní klubík, vezmeme mezi sebe kohokoliv, kdo má zájem, zápal a chuť se do toho zapojit!

CENY

Nemohl by sjezd být levnější?

Ano i ne. Cenu do značné míry určují pronájmy prostor, cestovné, odměny přednášejícím a vystupujícím a další položky nutné pro zajištění chodu sjezdu. I tak na sjezdu pracuje mnoho lidí dobrovolnicky. V posledních letech byl sjezd vysoce dotován (především ze zahraničí), tyto programy však skončily, protože pomalu ale jistě přestáváme být rozvojovou zemí. K tomu si přičtěte nárůst cen energií, který se velmi odráží v cenách nájmů a cesťáků. O inflaci snad radši ani nic psát nebudeme...

Je možné platit méně?

Rozhodně! Je možné se zapojit jako dobrovolník. Dobrovolníci mají slevu 200 korun ze sjezdového poplatku. Navíc dostanou sjezdové tričko zdarma. Další možností je přihlásit se do 25. září a získat tak z celkové ceny 100 korun slevu. Pokud jste členy nějakého sboru, můžete se zkusit zeptat, zda vám sbor sjezdový poplatek neproplatí. Občas se to děje a sborům za to patří velký dík.

Proč platíme tolik za spaní, když spíme na zemi?

Člověk by si myslel, že se školy budou prát o to, aby si přivydělaly přijetím účastníků sjezdu. Opak je pravdou. Vyjednávací pozice vůči školám je nevýhodná, protože ony na zisku od nás nejsou závislé. My jsme naopak závislí na jejich ochotě fungovat a ubytovávat o víkendu. Proto si nemůžeme příliš diktovat podmínky. 

Vydělávám ranec peněz, můžu přispět víc?

ANO! Tento projekt můžeš finančně podpořit i ty! Možná jsi již zvolil*a  sponzorské vstupné na online přihláškách, ale přesto bys ještě rád*a přispěl*a na práci s mládeží. Můžeš tak učinit zasláním finanční částky na číslo účtu 190807357/0300 s variabilním symbolem 913300. Doporučujeme připojit text „darMládeži″ a jméno přispěvatele. V případě potřeby Ti vystavíme na dar potvrzení.

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají a podporují nás!

Zajímá mě jenom jeden program, musím platit celý poplatek?

Ne! Máme připravenou možnost, jak vstoupit pouze na vybraný program, jen na jeden den nebo na hlavní sobotní koncert. Tyto speciální vstupenky budou k zakoupení na místě.

Jednorázový vstup

Jednodenní vstup

Vstup na koncert kapely Hm...

OSTATNÍ

Bude letos sjezdová aplikace?

Možná vám to bude připadat jako návrat do doby kamenné, ale letos appka nebude a má to řadu důvodů:

Jak bude fungovat příjem? Dorazí mi QR kód?

Zhruba tři dny před samotným sjezdem všem přihlášeným rozešleme QR kódy, které nám (a snad i vám) šetří spoustu času a mraky papírů. QR kódem se prokážete při příjmu a následně dostanete pásku na ruku, to asi znáte. Na QR kódu jsou zároveň nahrané informace o tom, jaké jste si objednali jídlo a ubytování, dále informace zda máte objednaného tištěného průvodce. Pokud se děsíte toho, že se vám přes víkend vybije mobil, případně nevlastníte smartphone, můžete si kód vytisknout a nebo si zapamatovat (lépe možná přepsat na papír) trojslabičnou variantu kódu, pomocí kterého se lze také prokazovat.  

Kam jet? Co po příjezdu?

No do Čáslavi přece! Vlakem, autobusem, jak chcete. Poté se, prosíme, dostavte na příjem, kde dostanete pásku na ruku a můžete volně pokračovat. Příjem (stejně jako většina programů) najdete v Dusíkově divadle. 

Pokud přijedete vlakem, stačí vyrazit rovně z nádraží ulicí Husova, dojít na konec a vydat se doleva ulicí Masarykova. Hned na prvním rohu je pak po pravé straně Dusíkovo divadlo, do kterého ale budeme vstupovat z ulice Dusíkova, takže je nutné ještě zahnout. Tam už to určitě najdete!

Z autobusové stanice je to ještě o chlup blíž. Stačí vyrazit na opačnou stranu od Lidlu (ten by měl být vidět) a hnedle se ocitnete na ulici Dusíkova, po které se vydáte doleva a po chvilce se před vámi po pravé straně objeví Dusíkovo divadlo.

Po příjmu si uložte batohy do šatny a hurá na program! Pokud vám nebude něco jasné, hnedle za příjmem bude infostánek, kde se můžete na cokoliv zeptat a určitě vám někdo poradí.

Jsem starej/farář/starej farář. Můžu přijet?

Akce se jmenuje Sjezd (nejen) evangelické mládeže. Její prioritní cílová skupina je tedy jasná. Kouzelné slovíčko "nejen" však naznačuje, že uvítáme i účastníky mimo mládež či mimo evangelickou církev. Pokud se tedy cítíte, že byste rádi jeli, pojeďte! Faráře samozřejmě vítáme (obzvlášť pokud přivezou nějaké ty mládežníky, za což předem moc děkujeme). 

Nejsem evangelík/věřící. Můžu přijet?

Ano, můžeš. Na setkání nikdo nebude prověřovat, jestli jsi věřící nebo ne. Sjezd je otevřená akce, jsi srdečně vítán*a.

Jídlo se zajišťuje nějak centrálně, nebo si mám s sebou vzít řízky?

Nabízíme možnost objednat si jídla v jídelně. Sobotní snídaně, oběd a večeře. V neděli pak snídaně a balíček na cestu. Vše je zcela volitelné a na výběr je z masové a bezmasé varianty. Více v sekci Strava.

Kde se na sjezdu spí?

Ve spacáku na karimatce v místních školách. Na výběr budou třídy a tělocvičny.
Za větší peníz je pak možné složit hlavu na ubytovně, zde je v ceně i peřina.
Více se dočteš v sekci Ubytování.

Jak a do kdy je možné se přihlásit?

Čím dřív, tím líp! Přihlásit se můžete až do poslední možné chvíle, klidně až na místě. Nicméně nám z organizačních důvodů velice pomůže, pokud budeme s dostatečným předstihem znát přibližný počet účastníků. Motivačním datem je 25. září. Do tohoto dne získávají přihlášení 100 korun slevu ze sjezdového poplatku. Stejný den je poslední příležitost objednat si obědové balíčky a ubytování na postelích (ve školách a tělocvičnách místo bude vždy, nebojte). 25. září je také deadline pro přihlášení dobrovolníků.

Veškeré informace o přihlašování naleznete v záložce Přihlašování

Počítá Sjezd s lidmi se zdravotním postižením?

Moc rádi uvítáme opravdu každého. Pokud máte nějaké konkrétní dotazy týkající se této problematiky, ozvěte se nám, prosíme, na adresu mladez@e-cirkev.cz a společně se určitě domluvíme. Uděláme, co bude v našich silách. Jsme nicméně limitování místním zázemím v Čáslavi, které neovlivníme.